Św. Piusa V, papieża

Chwalisławy, Mariana

„Jest na świecie szczęście, ale w poczciwej pracy, a nie w obietnicach losu i loterii.”
Joseph Conrad

Dz 16, 1-10
J 15, 18-21

10 kwiecień 2016

09 kwietnia 2016r. odbyła się Msza św. na rozpoczęcie sezonu "Pach of Riders", po której nastąpiło poświęcenie licznie zgromadzonych motocykli, przed naszą świątynią.

27 marzec 2016
Procesja rezurekcyjna jest wyrazem radości. Odbywa się wokół kościoła. Niesiona jest w niej Hostia w monstrancji oraz liturgiczne symbole święta: krzyż ozdobiony stułą, paschał i figura Jezusa Zmartwychwstałego.
26 marzec 2016
Kulminacją celebracji Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna. Jest to najstarsza i pierwotnie jedyna celebracja wielkanocna.
25 marzec 2016
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa.
24 marzec 2016
W Wielki Czwartek w Kościele wspomina się Ostatnią Wieczerzę Pana Jezusa z Apostołami.

Strona 1 z 7  > >>